Co je IF 2004?

InstallFest je dvoudenní odborný seminář zaměřený na operační systém GNU/Linux. Je určený pro začátečníky a jeho cílem je pomoci jim naučit se jej využívat jako plnohodnotný OS a také porozumět jeho základům. Program semináře je rozvržen do dvou dnů prostorách ČVUT. Vstupné je samozřejmě zdarma.

Kromě přednášek se zde můžete sektat s celou řadou zajímavých osobností, zakoupit počítačovou literaturu, nejpoužívanější linuxové distribuce. Můžete si také přinést svůj počítač s tím, že na něj chcete nainstalovat operační systém GNU/Linux a budou Vám k dispozici odborníci, kteří Vám rádi pomohou. Také se na nás můžete obrátit s nejčastějšími problémy a pokud budete mít s sebou svůj počítač, lze to vyřešit přímo na místě.

Est post aves

InstallFest 2004 již úspěšně proběhl a my Vám děkujeme za účast, nápady, připomínky a spolupráci. Můžete se těšit na další ročník, který se plánuje na listopad 2005. Bude věnován pokročilejším tématům GNU/Linuxu, poněvadž klasických začátečnických installfestů již bylo hodně a navíc je jejich poselství zvěčněno projektem Audiovizuální Centrum Silicon Hill , kde si můžete stáhnout záznamy přednášek.

Chcete triko z letošního InstallFestu? DVD InstallFest 2003? Shop


Akce úspěšně proběhla 6.-7. 11. 2004 v sále D1, fakulty stavební ČVUT, Praha 6

Záznamy z přednášek zpracovává Audiovizuální centrum Silicon Hill . Několik přednášek je již ke stažení a zbytek bude v nejbližších dnech.

Prezentace z přednášek jsou v sekci Program.

policejní scénka je díky Martinovi již hotová, podmínky šíření


InstallFest pořádal klub Silicon Hill již čtvrtým rokem a setkává se s velkým úspěchem. V loňském roce akci navštívilo přibližně 600 lidí a 80 zájemců si přineslo své počítače. Letos naopak InstallFest navštívílo více návštěvníků skrze on-line stream zajišťovaný projektem ve spolupráci se sdružením Cesnet, a to rekordních 438 přístupu z unikátních IP adres.


Stránky minulého ročníku 2003 si můžete prohlédnout zde.